sobota 7. února 2009

Koupím převaděč HIP 2000

Ahoj Všem, koupím převaděč HIP 2000 z produkce radioklubu OK1OMX, respektive se snažím shánět jak se dá. Pokud by někdo z Vás věděl o někom, komu případně leží nevyužitý "ve skříni", byl bych rád za info. Případně rozhodit sítě na všechny světové strany.

Varianta číslo dvě je sehnat druhý kousek produktu
Transceiver HIT 2000, jeden už mám.

Je to čistě moje, OK4PS, aktivita a zcela mimo projekt OK0Z.

Díky moc za případnou pomoc a jakékoliv info!

pátek 6. února 2009

Zkušební provoz OK0Z část VII.

Tak, převaděč OK0Z je nyní v rukou Petra OK2ULQ, který ho nyní otestuje na vrchu Kubánkov 660 m.n.m., lokátor JN99DP. Důležitý test, jelikož na uvedeném vrchu má Petr realizované APRS OK2ULQ-2 a tak bude možné otestovat prakticky stejnou konfiguraci, jaká bude na Kelčském Javorníku, OK0Z / APRS OK2ULQ-15. S tím, že tato kóta je nyní mnohem lépe dostupná. Budeme očekávat s napětím, jak to dopadne, jelikož se testoval souběžný provoz na 2m a 70cm pouze fone a zde to bude fone / data. Věřím že vše bude v pořádku. Toto testování bude cca 1 týden a souběžně s tím, se prověří jaká je dostupnost na Kelčský Javorník pro následnou finální instalaci. S Petrem jsem domluvený, že mi bude dávat průběžné info co a jak. Jakmile bude OK0Z umístěný na dočasném QTH Kubánkov, dám vědět. Je to přeci jenom 660m a to už se projeví na dosahu převaděče. Jinak ohledně APRS doporučuji odkaz Google Maps APRS!

Jinak díky za včerejší více jak čtyř hodinový testovací provoz, kdy jsem měl převaděč v Kroměříži. PTT měl na svědomí Kamil OK2VQO, Kuba OK2PJM/m, Staňa OK9ZVZ a já pohybující se po baráku s rukou o výkonu 50mW. Audio výborné, chlazení TX stanice efektivní a zdroj ani nevěděl, že táhně převaděč. Toliko info prozatím.

HF, VKV, UKV

čtvrtek 5. února 2009

Zkušební provoz OK0Z část VI.

Ahoj Všem, než zítra, tj. pátek 5.2. předám převaděč Petrovi OK2ULQ, spustil jsem jeho dočasný provoz z mého domácího QTH Kroměříž. Nechám běžet celou noc. Kdo má možnost, tak otestujte. Jsem na přijmu na ručce. 439.400 MHz, -7,6 MHz, CTCSS 88,5 Hz.

OK0Z v testovacím provozu QTH Kroměříž

úterý 3. února 2009

Akce Praděd!

Ahoj Všem. Obdržel jsem info od Vaška Police, že zítra, tj. středa 4.2. vyrážejí na Praděd 1491 m.n.m. v sestavě Libor - Vašek Police, Přema Olomouc a snad i Milan Prostějov. Avizované provozní pásma jsou 2m, 70cm, 50 MHz a PMR. Kdo budete na příjmu, podpořte kluky a udělejte si netradiční středeční spojení do Jeseníků!

pondělí 2. února 2009

Zkušební provoz OK0Z část V.

Víme, že současné testovací umístění OK0Z není to pravé. Od minulého týdne se neprojevilo nic, co by bránilo ostrému provozu. Proto se pouštíme do zkoušky ohněm a v pátek předáváme převaděč du rukou radioamatéra, Petra OK2ULQ, kolegos z O2, na samostatné prověření parametrů a dohodnutí se na společném umístění na očekávanou kótu Kelčský Javorník. Termín upřesním! Následně poprosíme v den D o případnou součinnost.

neděle 1. února 2009

CB Club Zlín

Touto cestou bych podpořil a dal ve známost info, že můžete sledovat aktivity zlínských radioamatérů na webu CB Club Zlín. Spravují Staňa OK9ZVZ a Libor OK2ARI. Takže stránky bookněte a pravidelně navštěvujte!