sobota 14. února 2009

OK2II │ MeteoRadio1.com

Chtěl bych informovat, že Dan OK2II řeší výborný projekt Meteo Radio v rámci HAM aktivit. Respektive info o aktuálním stavu počasí dostupný na HAM kmitočtu, konkrétně 144.725 MHz,QTH Radhošť a Soběšovice. Dle mého názoru to je smysluplný projekt, který je dostupný pro širokou skupinu lidí a to nejenom radioamatérů. Z mé strany podpora! Info na www.MeteoRadio1.com

Výšlap na vrch Kubánkov 660 m.n.m.

Podařilo se, akce úspěšná. Krátce po poledni jsem po výborné zimní projížďce dorazil na místo výšlapu na Kubánkov 660 m.n.m. Nádherná krajina Palkovické hůrky zapadaná sněhem. Krátký, cca 2,5 km výšlap cestou projetou sněžným skútrem byla bez problémů, možná až na zbytečně ostré tempo. Nahoře bylo znát, že vyfukuje, takže jsem omrknoul věž, nafotil něco málo fotek a hurá zpátky dolů. Roztátý a znovu zmrznutý podklad vytvořil led, který zapadával sněhem a po cestě dolů nebylo nouze o zcela náhodné eskamotérské kousky jak si zajistit sebe v kolmé poloze a ne ležmo vykulený někde v závěji. Jen pro doplnění, doma jsem telefonoval Petrem OK2ULQ a ptal jsem se, kde je umístěná anténa APRS OK2ULQ-2. Je zcela nahoře, vedle antén rozhlasové stanice. A ta určitě nejede zanedbatelným výkonem a do převaděče nic z toho neleze, takže odzkoušena i samotná odolnost. Pokud někdo víte, co je to za stanici a jakým výkonem vysílá, poprosil bych o info, díky. Fotogalerie k dispozici na obvyklém místě Picasa OK4PS.

Kubánkov APRS OK2ULQ-2, dočasně OK0Z

Kubánkov 660 m.n.m.

Dnes, tj. v sobotu 14.2. vyrážím kolem poledního omrknout kótu Kubánkov 660 m.n.m., přechodné stanoviště OK0Z. Budu na příjmu na OK0Z a po opuštění vytopeného vozu i souběžně na 433.500 MHz. Díky Vaškovi OK2VSU za aktuální info o místních podmínkách!

čtvrtek 12. února 2009

Zkušební provoz OK0Z část VIII.

V rámci nabitého, rozježděného pracovního týdne jsem si našel chvilku a zapnul si jako kulisu OK0Z z testovacího umístění. Následně jsem otestoval vzdáleně další možné konfigurace kontroléru. A místo pouhého zaklíčování a spouštění převaděče jsem poklábosil s Martinem OK1NEO z Ostravy, pojišťoval info co jak převaděč v rámci tohoto týdne. Ve skrze kladné zpětné informace. Což jsme rádi. Současné umístění na Kubánkově kvalitně pokrývá Ostravu a blízké okolí. Samé výborné reporty. No hlavně, že při testovaní není na převaděči ticho po pěšině. Při plnění služebních povinností jsem dnes v Brně také výborně poklábosil s Česťou OK2CME via OK0BH o převaděči OK0BHD. Dobré info, v Brně náš projekt taky registrují a už aby byl OK0Z na Kelčáku. Jinak od Petra OK2ULQ prozatím bez dalších informací co a jak OK0Z a APRS na Kubánkově, případně dostupnost na Kelčský Javorník ohledně finálního umístění. Sněhová nadílka z tohoto týdne tomu moc nenahrává, ale jaké reálné podmínky na Kelčáku panují, jsou prozatím s otazníkem.

Kdyby se nic nedělo, tak zvažuji o víkendu mrknout na současné QTH OK0Z, na Kubánkov. Nějaké fotky realizovat, omrknout, vypadnout na vzduch.

úterý 10. února 2009

Tísící návštěvník www.OK4PS.cz

Statistiky přístupů na web www.OK4PS.cz říkají, že tady máme návštěvníka s číslem 1000. Na web přistoupil již 16x a naposledy dnes v 00:31:23 hod. z IP 107.73.broadband10.iol.cz, MSIE 7.0, Windows XP .NET. Kdo z Vás se v uvedených údajích poznává, tak sice nic nezískává, ale gratulujeme a věříme, že se na web bude vracet i nadále.

neděle 8. února 2009

OK0Z vysílá z Kubánkova!

Zcela náhodně jsem dnes v podvečer zaklíčoval na kmitočtu OK0Z a převaděč odpověděl S4. Dobrá věc se podařila a Petr OK2ULQ s Milanem OK2IMH zprovoznili převaděč na testovacím umístění na vrchu Kubánkov 660 m.n.m., QTH APRS OK2ULQ-2!

Petře, Milane díky moc za realizaci!

Sumarizované info k testovacímu provozu:

  • # QTH OK0Z: Kubánkov 660 m.n.m.
  • # OK0Z: TX 439.400 MHz, RX 431.800 MHz
  • # CTCSS 88,5 Hz: TX a RX prozatím NE
  • # VF: 10W

Teoretické pokrytí OK0Z z kóty Kubánkov 660 m.n.m.

Vygeneroval jsem mapu teoretického pokrytí z testovací kóty Kubánkov 660 m.n.m., lokátor JN99DP. A doplnil o výškový profil do mého QTH. Tak uvidíme, teoreticky bych měl v KM OK0Z z uvedené kóty registrovat. To je ale samozřejmě teorie.

OK0Z, QTH Kubánkov JN99DP, 2000x2000 pix, 953 KB!

Profil OK0Z Kubánkov na OK4PS