neděle 31. ledna 2010

Kopánky - Bílé Karpaty

Sobotní vyvětrávačka padla na Kopánky a byla to dobrá volba. Kromě toho, že se malošek dostal na čerstvý vzduch, tak jsem jsem krátce otestoval s Markem OK2SJF a Marcelem OK2MO nový přírůstek do rodiny Kenwoodů, TH-K2ET. Kromě poměrně tuhého klíčování a originální antény která stojí jak jinak, než za pendrek, to není vůbec špatné 2m rádio. Bytelné provedení, slušná modulace, jednoduché menu, kde stačí jednou nastavit základní nastavení a pak už není třeba se tam vůbec vracet. Nemá žádné serepetičky okolo, zdvojené nebo připadné ztrojené funkce všech tlačítek, tak jak to známe z jiných modelů, nic takového. Ohodnotil bych tento model jako takový dříč, který si na nic nehraje.

A když už mám zbastlený ten kabel na propojení s APRS (OT2m a OT+), tak jsem prověřil i tuto možnost. Stejně jako Kenwood TH-F7 funguje i TH-K2ET bezvadně. Pakety spolehlivě na 5W procházejí. Nejsou nijak zkreslené naopak silné a průrazné.

Nová anténa a ideálně i akumulátor PB-43N 1100mAh za pouhých 17 USD a není co dál řešit. Jen to nejisté klíčování trochu kazí celkový dojem.

Fotogalerie Kenwood TH-K2ET a TH-28A.

VD + TMO

Kenwood TH-K2ET