úterý 13. ledna 2009

Diplexer DIAMOND MX-72N

Poslední důležitý komponent převaděče OK0Z, Diplexer DIAMOND MX-72N, dovezl dnes kurýr. Něž ho předám Markovi OK2SJF pro otestování souběžného provozu 2m a 70cm via jednu anténu, udělal jsem pár fotek a založil foto galerii OK0Z. Naskenoval jsem i kompletní specifikaci, zejména pak info o útlumech pro jednotlivá pásma, k dispozici ZDE.

Diplexer DIAMOND MX-72N doma v reálu

pondělí 12. ledna 2009

Možnost komentářů pro jednotlivé příspěvky

Zkušebně jsem povolil možnost komentářů pro jednotlivé příspěvky. Pokud to bude co k čemu, tak funkcionalitu zachovám, v opačném případě vypnu. Čas ukáže. Přeji úspěšný týden ať už v práci nebo kdekoliv jinde.

neděle 11. ledna 2009

Radegast 1 105 m.n.m.

Tak nakonec volba padla na Pustevny, respektive Radegast 1 105 m.n.m. v osazenstvu Marek OK2SJF, Leňa OK9SVA, moje maličkost a Pepa OK2SPZ, který to řešil jako samostatná jednotka s kamarádem. Kuba OK2PJM byl povolán do pracovního procesu. Počasí sice nebylo azůro jako v pátek a třeba dnes v neděli, ale i tak to nebylo špatné. Zima rozhodně nesrovnatelná s tím co bylo na Veľké Javorině. A ledové sochy, dalo by se s trochou nadsázky říct, že to byla podle mě nafouknutá bublina. Davy lidí a okupování stánků s mastným za žebro, jak říká Marek a jako zákusek Frgál, plus nějaké ty ostatní serepetičky. Více opět ve fotogalerii OK4PS a nově také foto OK2SJF, takže k mé "obrovské" radosti se budu na fotkách objevovat i já, z čehož mám opravdu radost.

Jedno z děl