sobota 26. září 2009

Podzimní Holý kopec

Luxusní podzimní počasí nás se ženou vytáhlo někam se projít. Po delší době jak jinak než Holý kopec u Přerova, QTH převaděče OK0BF. Foťák, nově dalekohled, kterým jsem byl obdarován k narozkám, pes a pár kilometrový přejezd. Více řeknou fotky, ne třeba se rozepisovat. Takže link TADY!

Holý kopec u Přerova

Simulace pokryti APRS Digipeateru

Nasimuloval jsem teoretické pokrytí APRS digipeateru, kdybych ho realizoval na domácím QTH. Simulace je vygenerována na omni anténu Diamond X-300, výkon 5 a 10W. Viděl bych to na lokální Fill-in Digipeater. Objednal jsem z Argent Data OT2m, tak jak dorazí, zkusím to v rámci testování spustit.

APRS Digipeater 5W (692 kB!)

APRS Digipeater 10W (709 kB!)

APRS - Střední Morava

APRS za posledních pár měsíců nabralo v CZ jakoby druhý dech a je zcela jasně vidět jeho slušný rozmach. Zcela jistě za to může velice slušná propagace na webu Milana OK1MX www.HamRadio.cz a připojené diskuzní fórum. Sám jsem ohledně APRS nováčkem, ale když je kam sáhnout pro info, možnost se zpetat a dostat kvalitní a rychlou odpověď, tak se člověk rozkouká hodně, hodně rychle.

No a protože jsem ze Střední Moravy a APRS by si tady zasloužilo trochu popostrčit, tak bych touto cestou chtěl oslovit Vás, radioamatéry a vlastně kohokoliv, koho APRS zajímá, jestli by jste nechtěli tady rozvinout, vybudovat postupně infrastrukturu. Vybudování DIGI, FILL IN DIGI, iGATE, WX stanice, možnosti které APRS nabízí jsou veliké ...

S Marcelem OK2MO už něco málo chystáme a rádi uvítáme další, kdo by chtěli APRS podpořit. Budu rád, když se ozvete mailem, icq, osobně a můžeme o tom dát pokec.

Díky!

Aktuální sutuaci můžete sledovat na APRS.fi

Kenwood TM-D710

Tak jsem nasekal pár fotek nového zařízení, Kenwoood TM-D710 a jeho umístění v autě. Do prostoru odkládací schránky padl čelní panel oddělené montáže naprosto dokonale. Současná mobilní sestava je:
  • # Kenwood TM-D710 (rozšířený a aktivovaný cross band repaeter)
  • # Diamond Super Gainer Mini SG-M510, info ZDE
  • # Deluo Universal GPS PRO SiRF Star III, info ZDE
Používáno převážně jako APRS souběžně s UHF převaděči.

Postupně se rozšiřující galerie na obvyklém místě, tj. na mojí Picase

Kenwood TM-D710 v Octavii