čtvrtek 26. února 2009

ZETRON 48B Repeater Manager

Dnes jsem dovezl kontrolér ZETRON 48B Repeater Manager, který by měl být nově součástí upgradu OK0Z. O víkendu by mělo dojít k oživení a odzkoušení části systému nového OK0Z, tj. TX a RX Motorola GM950 v součinnosti se Zetronem 48B. Každopádně programovat tento kontrolér pomocí terminálu je naprosto výborná věc, přehledné a plně pod kontrolou zadávané hodnoty. Foto doplněno do galerie OK0Z.

Kontrolér ZETRON Model 48B Repeater Manager

Programování pomocí terminálu

pondělí 23. února 2009

OK0Z na APRS.fi

Často za brouzdám na stránky věnované APRS, respektive projekt APRS zanesený do Google map, APRS.fi. A on se nám tam objevil i převaděč OK0Z, přidal Petr OK2ULQ, díky!

TX a RX OK0Z Motorola GM950

Jakmile to bude možné, provedeme výměnu TX a RX stanice převaděče OK0Z. Z původních stanic Motorola m120 na Motorola GM950. Již proběhlo letmé otestování a stanice jsou v pořádku. Naprogramované a modulačně odzkoušené. Stanice jsou prakticky z opačného konce legendární řady GM. Praktičtější možnosti systémové konfigurace, zejména pak možnost kompletně zatlumit vstupy pro všechny ostatní kmitočty, stejně tak SQL a mnoho dalšího. Vše, dobře se hodící pro převaděčový provoz.

Motorola GM 950, TX a RX HW OK0Z