sobota 12. května 2012

OK0MAR trnem v oku OK2IG

Není to tak dávno, co se spouštěl nový RPTR v Brně, OK0MAR na Stránské skále. Velká sláva, beze zbytku pokryté Brno, tj. zamýšlený záměr a dokonce i více než luxusní přesahy do lokalit, kde to překvapilo mnohé uživatele, pro které se tak stal OK0MAR RPTR číslo 1. A už je to všechno jinak. No jinak, asi tak, že z původního místa ho prach sprostě vykázal, paradoxně jeden z aktérů samotné realizace, Igor OK2IG, navíc tak nějak zprostředovaně, aby si "nemusel moc špinit ruce". Důvody komické (raději snad nebudu ani rozepisovat), spíše však vlastní nelibost a předsudky, které ho k tomu nejspíše vedli. Zbytečně. 

Ono to vlastně začalo ihned po spuštění, kdy vznikl "problém" s tím, že Igor převaděč doma nebral a začalo se řešit, že se šoupne na opačný konec Brna, kde ho přeci musí jasně brát. Možná ano, možná taky ne. Co je ale jisté, že pro lokalitu Brno - Kohoutovice hrálo více mínusů než plusů z technického hlediska a také to, že by ta lokalita byla zatížená nájmem a víme jak je to s podporou, která je v té naší komunitě tak strašně oblíbená, že najednou nikdo neslyší, převaděč nepoužívá a nepotřebuje... Sám to znám velice dobře, když taky něco málo provozuji. Je sto smutné, ale naše komunita jsou samostatné ostrůvky jednotek lidí a když se moc zadaří, tak se najdou i ostrůvky skupiny lidí, co to pochopili a tak k tomu také přistupují. Ale těch je minimum. 

Ale zpět do Brna. Chtěl bych Igorovi OK2IG poděkovat za prvotní poskytnutí lokality, ale rychlé opadnutí nadšení a následné nekompromisní vykázání. A taky za ten rozpoutaný kolotoč, který kolem toho udělal. Podle mě pro to není omluva. Ano stát se může cokoliv, ale jde to každopádně řešit jinak. A proč se do toho vůbec míchám? Protože mi není lhostejné, když je snaha něco vybudovat, věnovat tomu x hodin vlastní práce a práce všech ostatních, cestování, jednání a spousty dalšího. Kdo neřešil, tak neví. A myslím, že všechny nás, kdo se na celé přípravné a realizační mašinérii podíleli to stálo opravdu hodně času a nejenom času. A k vůli jednomu zapšklému OK, který si postaví hlavu, to přišlo vniveč. Myslím, že tím nepotěšil hlavně samotné uživatele, kteří se nyní asi dost diví, co je špatně.

A závěr? Ono to půjde i bez Igora OK2IG. Jen je to poučení pro příště a k nezaplacení.

Igore děkujeme. Vážení uživatelé OK0MAR také děkujte na adresu OK2IG, kde Vám bude zcela jistě zodpovězeno proč... verzí bude asi mnoho.