sobota 29. května 2010

Test D-STAR technologie

Jirka OK2BKR mě požádal, jestli můžu ve své lokalitě odzkoušet ručku ICOM IC-91A vybavenou D-STAR modulem. Tak jsem dnes vyrazil nad město, kde je relativně dobře dostupný D-STAR převaděč OK0DSK na Kubánkově. Šlapat to šlape, ale na OK0DSK jsem nikoho nesehnal. Každopádně mě vytrhl trn z paty Jirka OK0OZ, který byl právě lokalitě Veliková na Zlínsku a co víc, měl u sebe ICOM IC-92A. Naprosto parádní náhoda.

Tohle bylo moje první krátké seznámení s D-STAR technologií. A musím říct, že alespoň v rámci toho mini testu, to na mě udělalo velice dobrý dojem. Teda kromě toho, jak ta stanice neuvěřitelně na 5W topí, řekl bych až extrémně.

S Jirkou OK2OZ jsem porovnali direktní komunikaci na 433.500 MHz v režimu DV (Digital Voice) a klasickou FMku. na vzdálenost cca 30 km (Kroměříž - Veliková).

Každopádně více řeknou pořízená videa na OK4PS YouTube a to hlavní zde.

Komunikace D-STAR OK4PS - OK2OZ

pondělí 24. května 2010

ADS-WS1 Weather Station - Beta Test

Na stránkách ArgentWiki, konkrétně sekce věnovaná ADS-WS1 Weather Station, je již nějaký čas k dispozici nový sw pro správu připravované meteo stanice. A to včetně offline dat. Nově i data hlasového výstupu! Možno otestovat offline.

neděle 23. května 2010

EchoLink OK0Z-R 419107 v provozu - doplněno

Dnes jsem s Marcelem OK2MO, po všech těch peripetiích, konečně uvedl do provozu EchoLink OK0Z-R.

Chtěl bych poděkovat Všem, kdo s EchoLinkem OK0Z-R měli co dočinění v rámci jeho výstavby. Jsou to, Libor OK2ZO, Česťa OK2CME a Broněk OK2JIB. Díky moc za podporu!

Node OK0Z-R 419107

Klíčové ovládání:
  • :: EchoLink info: *
  • :: odpojit: *#
  • :: odpojit vše: *##
  • :: status: 08
  • :: znovu připojení poslední stanice: 09