sobota 21. listopadu 2009

Připravovaná DIGI OK4PS-2

Postupně dávám dohromady věci na chystanou DIGI OK4PS-2 v Kroměříži.

Zajištěno:
  • # místo (jedna z nejvyšších budov v KM)
  • # rádio Kenwood TH-28A
  • # OT2m
  • # zdroj
  • # výložník pro anténu
Prozatím nezajištěno:
  • # anténa (omni, ideálně X-50)
  • # krabice pro umístění technologie
Teoretická mapa pokrytí pří výkonu 4W:

Plánovaná DIGI OK4PS-2 (4W, omni)

čtvrtek 19. listopadu 2009

Úhrada za provoz převaděče OK0Z

Na základě smlouvy uzavřené s poskytovatelem kóty Kelčský Javorník, kterým je Telefónica O2 Czech Republic, a.s. a zde umístěný převaděč OK0Z, byla stanovena výše roční platby za nájem. Proto prosíme o možné zaslání příspěvků pro potřeby úhrady tohoto nájmu. Bez peněz to prostě dnes nejde a budeme-li chtít převaděč na uvedené kótě provozovat, je nutné a zcela pochopitelné tento nájem hradit.

Věřím, že se najdou radioamatéři, kterým tento převaděč není lhostejný a budou ochotní přispět na provozní náklady. Což se bez výhrad týká i nás samotných, kdo převaděč realizovali.

Za příspěvky předem děkuji. Číslo účtu je uvedeno v pravém sloupci webu nebo zde 156634026 / 0300 (ČSOB). V případě dotazů jsem k dispozici.

Díky za podporu!

úterý 17. listopadu 2009

Kenwood TH-F7 + OT2m + MR-77S

Řekl jsem si, že bych mohl zkusit propojit ručku Kenwood TH-F7 s OT2m a anténou Diamond MR-77S a neblokovat si tím FT-7800, kterou používám doma. Dobře posloužil prodlužovací COM kabel z Datartu, 2,5 a 3,5 stereo jack a 9V akumulátor. Ohledně zapojení jsem zabřednul do manuálu od Kenwoodu a OT2m, bojový plán načrtnul na papír a pro jistotu několikrát prošel a po delší době jsem se zase chopil pájky, což je u mě věc dost nepochopitelná. O to víc potěšující, že to klaplo. Napoprvé. Každopádně technické provedení musím dotáhnout do konce, aby to bylo trochu festovní. Fotogalerie doplněna ZDE!

Propojení pinů na kabel Kanwood (Argent Data Systems):


jack 2,5 --> OT2m: 5 (audio in - červený) a 6 (ground - modrý)

jack 3,5 --> OT2m: 1 (audio out - bílý) a 3 (PTT - černý)


Napájení OT2m: pin 6 (-) a pin 7 (+)

Kenwood: v menu 9 aktivovat TNC
Pakety procházejí

neděle 15. listopadu 2009

SW pro FT-7800

Výborný SW pro správu FT-7800 a jiných zařízení je k dispozici na webu G4HFQ Software. S možností zakoupit programovací a CAT kabely. Konečně si udělám pořádek ve stanici.

Anténa DB-1211 ELIX

Za ty peníze, za které Elix prodává sympatickou dual band mobilní anténu DB-1211 se nabízí jediná varianta, koupit ji a vyzkoušet. 40cm dlouhý, festovní drát, zakončený PL, není vůbec marný. Subjektivně bych řekl, že dobře použitelná anténa. Jak na převaděčích, tak na APRS se chová velice dobře. A co víc, jelikož prakticky neustále pendluji po dálnicích, tak i aerodinamický hluk je více než dobrý ve srovnání s doposud používanou anténou Diamond Super Gainer Mini SG-M510. A hlavně, už žádné pozdvižení při vjezdu do podzemních garáží...

DB-1211 ELIX, DUAL PL 40 cm