čtvrtek 8. ledna 2009

OK0Z-R 419107

Registrace do služby EchoLink proběhla a byl přidělený node OK0Z-R 419107. Aktuálně zalogované převaděče jsou k dispozici ZDE.

Aktivní OK0Z-R node 419107

Plán na Sobotu 10.1.2009

Marek OK2SJF se dočkal a krabici obsahující Canon PowerShot SX10 IS má ke své spokojenosti doma. A už řeší i věci jako polarizační filtr apod., což je výborné! Podporuji kreativitu a zapálení pro věc, která dokáže zachytit neopakovatelné momenty. Takže už nebrání nic tomu, opět někam vyrazit. Plánovaná je sobota 10.1. a jsou ve hře dva návrhy. První je rozhledna Velký Lopeník 955 m.n.m. a druhý Pustevny 1018 m.n.m., kde se koná akce Sněhové království - stavění ledových soch. Druhá varianta je lákavá, ale je jasné, že tam bude asi masa lidí jak na lyžovačku, tak právě na uvedenou akci. A jak už je nahoře plno, policie dole všechny ostatní zahaltuje a smůla. Řešením by byla lanovka z Trojanovic. Případně se zvažuje rozdělit se a obsadit obě kóty. Tak uvidíme, do soboty celkem daleko.

středa 7. ledna 2009

EchoLink OK0Z-R

Množí se dotazy ohledně EchoLinku, tak tady je oficiální info. Ikdyž prozatím samotný převaděč ještě nefunguje, ale věřte že se na něm usilovně pracuje a řeší se věci okolo, tak následným krokem bude samozřejmě i EchoLink. Plně s tím počítáme a již máme přislíbenou podporu, při realizaci. Důležité je v prvé řadě samotný převaděč, ale co by to bylo za převaděč bez EchoLinku, takže ANO BUDE.

Dnes jsem zaslal žádost OK0Z-R na registraci do služby EchoLink. Takže "papírování" bude s předstihem vyřízeno a už jen počkat na přidělení, věřím, že pěkné node identifikace.

úterý 6. ledna 2009

Nový vzhled webu a další...

Ahoj Všem, když nám začala ta pravá zima, tak jsem tématicky poladil vhled webu do modra. To původní barevné podání byla regulerní tragédie a už jsem se na to nemohl dívat. Přepracoval jsem hlavičku, kde vrchol, který je vidět v levé části, je Kelčský Javorník při pohledu z rozhledny na Hostýnku. Dále jsem přidal dvě nové ankety na téma:
  • # Radioamatérské aktivity...
  • # Moje oblíbené pásmo je...
Tak zahlasujte! Druhá anketa je dlouhodobější. Přidal jsem RSS, které informuje o posledních 5-ti nových galerií zveřejněných na Picasa OK4PS. A celkově přeskládal pravou část stránek. Zvažuji povolení komentářů pro jednotlivé příspěvky, no ale to ještě uvidím.

neděle 4. ledna 2009

Veľká Javorina 970 m.n.m.

Vyrazilo se, podařilo se, a ikdyž nebylo takové azůro jako v sobotu, tak počasí stále obstojné a přijatelné. Zašlo se na Jelenec 925 m.n.m., pak hospoda a nad klobásou debata ohledně převaděče. Následovala samotná Veľká Javorina 970 m.n.m. a realizace spojení na všemožné strany via direkt a převaděče. Kdo s námi via éter mluvil děkujeme za spojení a hlásíme, že nebyla žádná újma ani na zdraví, ani na technice. A myslím, že více řeknou samotné fotky, prozatím ode mě OK4PS.

Zdraví Vás Kuba OK2PJM, Marek OK2SJF a Pavel OK4PS