čtvrtek 19. února 2009

Sněhová nadílka nám hraje do karet

Převaděč OK0Z stále umístění na kótě Kubánkov. Respektive uváznul na uvedeném místě z důvodu nedostupnosti. Jakmile se ho podaří stáhnout zpět na zem, máme připravený poměrně velký a zásadní upgrade na HW a to v řádu několika tříd. Sněhová nadílka nám v tom vlastně pomohla a získáváme tak čas. Právě na upgradu intenzivně pracujeme a pokud vše dopadne tak jak má a HW se bude chovat korektně, bude provedena výměna komponent. S tím, že by se tak získalo vše potřebně pro následné rozpohybování echolinku OK0Z-R 419107 a nebylo by již potřeba cokoliv dalšího shánět. Důležité je, že vše jako diplexer, duplexer, zdroj fungují na jedničku. Zejména pak zdroj z produkce Marka OK2SJF, který je opravdu k neutahání. Vynikající práce Marku! A dále, že nedochází ke kolizím se souběžně běžícím systémem APRS OK2ULQ via jeden anténní systém.

úterý 17. února 2009

Translator for foreign visitors

For foreign visitors of this website is available in the google translator the right-hand column below. Have a nice reading on the website devoted to Czech HAM activities, project repeater OK0Z, photography, and actually a bit of everything.

pondělí 16. února 2009

144.725 MHz Meteo Info Radhošť 1129 m.n.m.

Dnes jsem mluvil s Danem OK2II, který rozpohyboval zamrznutý systém MeteoRadio1. Počítačová paní už zase co 10 min. hlásí na 144.725 MHz aktuální stav počasí na Radhošti 1129 m.n.m.!