středa 21. července 2010

Pozor změna na EchoLinku OK0Z-R

V rámci výměny převaděče, došlo ke změně i na straně EchoLinku OK0Z-R node 419107, na standardní ukončovací DTMF sekvence!

Hlavní změnou je odpojení EchoLinku:
  • odpojit #
  • odpojit vše ##
Ostatní beze změny, originální konfigurace.

OK0Z v3 v provozu!

Dnes proběhla, věřím, že finální pro rok 2010, výměna převaděče OK0Z v3 na Kelčském Javorníku. Chtěl bych poděkovat lidem, kteří se na celé této akci podíleli. Namístě zejména pak Broňkovi OK2JIB ze precizní sladění Motorol a kontroléru Zetron, ze super spolupráci via rádio primárně s Kamilem OK2VQO a dále Kubou OK2PJM, Martinem OK2GMO, Lenkou OK9SVA a stanicí z Ostravy. Samozřejmě také Petrovi OK2ULQ za zajištění přístupu do objektu a čas tam strávený. A všem co převaděč pro rok 2010 podpořili finančně!

V rámci ladění byl převaděč patřičně zatížený několik hodin a bez problémů se uchladí. Došlo k mírnému nárůstu výkonu na reálných cca 15W.

Fotogalerie OK0Z v3 doplněna o fotky!

OK0Z v3

OK2ULQ-9, OK4PS a OK2JIB :-)

úterý 20. července 2010

Příspěvek na provoz OK0Z

Chtěl bych poděkovat touto cestou Romanovi OK1BF, za finanční přispění na provoz převaděče OK0Z. Díky moc a budu se těšit naslyšenou via OK0Z, na kterém je Roman, při cestách na Moravu vždy aktivní. Je fajn, že Ti nejsou převaděče lhostejné, konkrétně OK0Z a jsi ochotný tento převaděč podpořit a to i přesto, že ho využíváš jen zlomek času, kdy se pohybuješ na Moravě. To je ten správný přístup! Ještě jednou díky.

neděle 18. července 2010

OK0Z v3

Dokoncil jsem práce na finální sestavě převaděče OK0Z v3. Primárně došlo k výměně kontroléru Zetron 48B --> Zetron 37, nová stíněná kabeláž propojující Motoroly a kontrolér, kompletně nové napájení, automatické zapnutí po obnově napájení a v neposlední řadě trvalé chlazení TX rádia větrákem 8x8cm. Kabeláž doplněna o ferity.

Fotogalerie OK0Z v3.

OK0Z v3