sobota 3. ledna 2009

Plánujeme portable Veľká Javorina 970 m.n.m.!

Na naděli 4.1.2009 plánujeme portable na Veľkou Javorinu 970 m.n.m. a počítáme i s HAM aktivitou. Plánujeme odjezd v 9 - 10 hod., tak abychom byly na místě cca kolem poledne. Prozatím jsem domluvený s Markem OK2SJF a Kubou OK2PJM. Pokud máte někdo další zájem potkat se na uvedené kótě nebo via éter, budeme rádi. Takové završení vánočního a novoročního volna.

Aktualizováno 4.1.2009: akce proběhla, více ZDE.

Komponenty OK0Z INFO

Aktuální stav komponentů OK0Z je následující. ISD1420p a TL062CP chybějící dvě komponenty pro kontrolér jsou na cestě a stejně tak diplexer DIAMOND MX-72N:

Frekvenční výhybka - slučovač pro 2 antény nebo 2 TCVRy do jednoho koaxu, 50 ohm
vstupy:
  • # 140-150 MHz, max. 400W PEP, průchozí útlum max. 0,15dB
  • # 400-460 MHz max. 250W PEP, průchozí útlum max. 0,25dB
  • # SWR max. 1,2:1
Jakmile bude kontrolér zkompletovaný, proběhne naprogramování a kompletace převaděče pro lokální testování (varianty dočasného QTH jsou Kroměříž, Zlín, Slavičín) a zatížení pro ověření reálné spolehlivosti. Následně otestuje O2 a pak už jen aby byly podmínky pro vyjetí na vrchol Kelčský Javorník pro fyzické umístění.

Diplexer DIAMOND MX-72N

čtvrtek 1. ledna 2009

Kyčera 757 m.n.m.

Řízky, salát, kačena, chlebíčky, jednohubky, cukroví a jiné pochutiny bylo nutné opět vystřídat za pohyb. A to i přesto, že počasí opět moc nepřálo, vyrazilo se jak jinak, než do Hostýnků. Tentokrát pohodová procházka kousek od Tesáku, na vrchol Kyčera 757 m.n.m. O něco málo vyšší, než je samotný Hostýn. Z příjezdové cesty na Tesák, je po pravé straně vidět BTS a již delší čas jsem se tam chtěl podívat. Podle GSMwebu by se z uvedené BTS měl šířit signál operátorů TMO a VDF. Pro uvedenou kótu si v brzké době zpracuji mapu teoretického pokrytí převaděče v pásmu 2m a 70cm, protože mě to z tohoto místa celkem zajímá. Je to samozřejmě neaktuální, když je zajištěný Kelčský Javorník a co víc si přát, že ano. Ale i o této kótě jsem zvažoval, jako jedno z možných řešení... Nespornou výhodou, je výborný přístup a příhradový stožár sahající relativně vysoko nad terén a úroveň koruny stromů. Jinak na finále vycházky realizováno spojení via OK0OZL a OK0BF s Markem OK2SJF a Josefem OK2HJO, který se pohyboval na Javorníku a Kelčském Javorníku. Na místě budoucího převaděče OK0Z. Info v obraze opět na Picasa OK4PS.

BTS Kyčera 757 m.n.m.

pondělí 29. prosince 2008

Tradiční zimní výšlap na Hostýn 735 m.n.m.

Dnes, za naprosto luxusního počasí jsem dal tradiční zimní výšlap na Hostýn 735 m.n.m. Pouze 2/3 cesty nahoru to byla zodpovědná ledovka a po nabořeném kolenu na stejném místě jsem šel sakra opatrně. Včera jsem se potkal s Přemou OK2TOR v Olomouci a říkal, že tam vyrážejí a zajistili si přístup na rozhlednu pro radioamatérské aktivity. Na rozhledně jsem byl poprvé a tak mám konečně zase jiný pohled na místo, kde jsem byl relativně hodně krát. A počasí někdo objednal takové, jak dlouho ne v tuto roční dobu na uvedeném místě. Marodného Marka OK2SJF jsem vytáhl na 2m direkt na krátký pokec. Více ve fotogalerii.

Pohled z rozhledny na Kelčský Javorník

Příspěvek na OK0Z

Přemek OK2TOR je další z přispěvatelů na projekt nového převaděče OK0Z. Tímto bychom mu chtěli poděkovat za podporu!