středa 29. dubna 2009

Spuštěný nový převaděč OK0BHJ

Převaděče nám tady začínají růst jaky houby po dešti. Bohužel ale také zanikají. Každopádně lepší když vznikají a fungují, o tom žádná. A tím posledním je projekt kluků okolo již aktivního převaděče OK0BHD. Je jím převaděč OK0BHJ a mají ho na svědomí OK2RA, OK2MFR, OK2VAT a OK2CME. Oficiální spuštění bylo v neděli 26.4.2009. Fotogalerie Radka OK2MFR k dispozici ZDE!

QTH:
Parametry:
  • # 439,100 MHz (-7,6 MHz, DualSQ 88,5 Hz)
  • # VF 10W
  • # anténa kolineár 8 x 1/2 lambda (9dBd)
  • # převaděč HIP2000
Nezbývá, než klukům pogratulovat za radioamatérské aktivity, dobře odvedenou práci a popřát převaděči bezproblémový provoz a čilou aktivitu.


Týmová práce na OK0BHJ, foto Radek OK2MFR

Pokrytí pro mobilní, stabilní stanice

Pokrytí pro ruční radiostanice

pondělí 27. dubna 2009

Převaděč OK0... pro Severní Moravu je připravený

Aby se stále něco dělo, tak úplně první převaděč OK0Z postavený na platformě Motorola, kontrolér NHRC a osvědčený pardubický UHF duplexer je znovu zkompletovaný a může být nasazený do provozu. Dohodnuli jsme se s Danem OK2II, že to vezme pod svá křídla a s podporou severomoravské komunity radioamatérů najdou pro převaděč místo a využití. Je škoda, aby jen tak ležel, když je to kompletní, kvalitní sestava, schopna okamžitě plnit svůj účel. Držím Danovi palce a oceňuji jeho zápal pro věc a manažersko-logistické schopnosti. Samozřejmě s naší plnou podporou v rámci realizace. Těšíme se na nový OK0... převaděč!

Setkání Frenštát a Radhošť 1129 m.n.m.

V sobotu, za naprosto luxusního počasí, vyrazil Marek OK2SJF s Lubošem OK2VQO a Kuba OK2PJM na tradiční setkání do Frenštátu a následně vyšlap na Radhošť. Tentokráte beze mě, taky jsem měl o zábavu postaráno, oženit se v tak krásný den, co víc si přát! Fotogalerie jak jinak, než od stále cvakajícího a dokumentujícího Marka OK2SJF TU TADY. Alespoň po ránu, jsem s Markem a Kubou komunikoval via OK0Z a zase se otestovalo pokrytí na dalších místech a řekl bych, že se podařilo pokrýt právě i místa, kde nebyl původně dostupný žádný převaděč.

Radhošť 1129 m.n.m., foto OK2SJF

Příspěvěk na provoz OK0Z

Děkujeme za finanční příspěvek od Otrokovického radioklubu OK2KGE a dále od Richarda OK2XRW na provoz převaděče OK0Z.

Převaděč byl spuštěný a nyní bude vyžadovat pravidelné úhrady za provoz. Bude záležet jen na nás radioamatérech, uživatelích převaděče a vůbec převaděčů obecně, jestli budou podporovány. A z jaké jiné strany, než od samotných uživatelů. Je to nejenom o chuti, obětování spousty času, práce, ale hlavně o financích, bez kterých to zkrátka nejde. A převaděč OK0Z udržíme v provozu jen za pomoci financí.

Za finanční příspěvky na samotný provoz převaděče OK0Z předem děkujeme!