pátek 7. května 2010

Výměna převaděče OK0Z

Dnes proběhla výměna převaděčové sestavy OK0Z, kdy původní HIP 2000 byl nahrazený sestavou 2x Motorola GM-950 a kontrolérem Zetron 48B. No a jak to dopadlo, to nechám na samotných uživatelích převaděče. Nám se to prozatím jeví dobře. Ale to všechno ukáže s odstupem času samotný provoz a postřehy Vás, uživatelů. Takže případné reporty a srovnání s předchozí sestavou prosím do komentářů.

Chtěl bych poděkovat Broňkovi OK2JIB za kompletní naladění sestavy, Petrovi OK2ULQ za zajištění přístupu na kótu a čas tam strávený, no a samozřejmě Markovi OK2SJF za vzdálenou spolupráci při finálním ladění. Ještě jednou díky moc!

Věřím, že nová sestava bude sloužit stejně dobře a stabilně jako ta předchozí, které byla na Kelčském Javorníku něco málo přes rok.

Fotky + video OK4PS a OK2JIB z výměny na Picase!

Kelčský Javorník 865 m n.m.

úterý 4. května 2010

ADS-WS1 Weather Station

Dotazoval jsem se Scotta z Argent Data Systems na aktuální situaci s uvolněním prodeje očekávané ADS-WS1 Weather Station.

A tady je odpověď: We don't have a firm date yet for more. We have parts in to build some, but there are a lot of back orders and we're still in the pilot production phase. Probably not until after Hamvention later this month, at least.

Scott
N1VG