čtvrtek 2. září 2010

Web DSTAR.cz v provozu!

S Jirkou OK2BKR jsme dnes spustili do ostrého provozu web DSTAR.cz, věnovaný problematice D-STARu v CZ. Chceme to pojat jako CZ rozcestník a publikování vlastních zkušeností s touto diskutovanou technologii, která má zcela jistě co nabídnout.

Musím říct, že Jirka OK2BKR se D-STARu věnuje opravdu rozsáhle a bezpochyby je z té mikro hrstky lidí v CZ co problematiku D-STAR mají slušně zvládnutou. On je právě ten, kdo realizoval připojení do celosvětové sítě D-STAR, Severomoravský převaděč na Kubánkově, OK0DSK. A připravuje další projekty. Ale o tom všem postupně na webu www.DSTAR.cz.

středa 1. září 2010

OK0Z a nový zdroj - doplněno

Doplnil jsem dvě videa, pořízená při výměně zdroje na OK0Z.

Všechny videa dostupná na YouTube.


úterý 31. srpna 2010

OK0Z opět v provozu!

Dnes se podařil výjezd na Kelčský Javorník a s Marcelem OK2MO jsme odstranili závadu. Po cca 1,5 roce dosloužil zdroj a byl nahrazen novým průmyslovým zdrojem GM S-201-12 16,5A. Počasí nahoře mega hnus. Každopádně závada odstraněna a věříme, že nový zdroj odvede svoji práci, ve spojení s UPS, maximálně dobře.

Při chvilce se podařilo neplánované spojení s Jirkou OK2BKR do Brna, via D-star převaděč na Kubánkově OK0DSK, kde Jirka propojil OK0DSK s D-star HotSpotem, na kterém aktuálně pracuje a testuje. Po lehké korekci konfigurace ručky Icom IC-91 to klaplo a spojení proběhlo na výbornou.

Fotogalerie OK0Zv3 doplněna!

OK0Zv3 s novým zdrojem

neděle 29. srpna 2010

OK0Z dočasně nedostupný

Dočasná nedostupnost převaděče OK0Z bude trvat do poloviny 36. týdne. Cca ve středu 1.9.2010 by měl být opět v provozu. Děkuji za pochopení.