pátek 23. října 2009

Nová anketa

Bylo načase vyměnit anketu za novou, věnovanou jak jinak než právě vrcholícímu fenoménu přeneseného do zkratky APRS. Když bude nálada, tak zahlasujte.

čtvrtek 22. října 2009

NE-REspektování pravidel

Malé zamyšlení pro čtvrteční podvečer, k problematice části APRS. Bohužel si musím postesknout nad tím, že je tady z jedné strany záměr tvořit, přebírat a aplikovat APRS pravidla a ze strany druhé je prakticky nedodržovat. Častou, dokola řešenou záležitostí je TX interval pro jednotlivé typy majáků. V rámci toho, že jsem i já nastavoval TX interval na digipeteru a zabřednul do pravidel, kde se říká, že WIDE digi s path WIDE2-2 by měl být interval 20 - 30 minut... No a na realitu se může každý sám podívat na APRS.fi. Po výběru konkrétní stanice, stačí přejí na link "Zdrojový paket". Namátkově jsem mrknul i na WX stanice, to samé v bledě modrém. Naprosto netuším, co je příčinou nerespektování a jaké jsou objektivní důvody mít "individuální" nastavení. Na jedné straně snaha pro dobro věci a na straně druhé jakoby silná hluchota. A tak třeba časem se to podaří poopravovat.

DIGI OK2ULQ-15

Kompletní info k nové DIGIně OK2ULQ-15 na Ovčárně je k dispozici na stránkách Milana OK2IMH. Hlavní část ZDE a doplňující info TADY. Prolink do APRS na pozice zachycených paketů je k dispoziciá ZDE!

pondělí 19. října 2009

Zpět na X-50

Chtěl bych toto cestou poděkovat Kubovi OK2PJM za dlouhodobou zápůjčku antény Diamond X-300. Opětovně vracím svoji původní Diamond X-50.

neděle 18. října 2009

Nová Wide Digi OK2ULQ-15 na Ovčárně

Gratuluji Petrovi OK2ULQ za spuštění nové WIDE DIGI v Jeseníkách na Ovčárně. V APRS dostupné pod CALL OK2ULQ-15. Místo v CZ, kde DIGI zcela jistě chyběla. HW je OT2m. Anténa dle vyzařovacího diagramu by měla být dipólová.

Pokud by bylo možné, chtěl bych Petra poprosit o možnosti přiblížit kompletní sestavu a realizované řešení na Ovčárně. Děkuji.

Dobrá práce Peťo! Ostatně jako vždy je Petr záruka kvalitního řešení, nic polovičatého, tak to má být.