středa 6. října 2010

Dotazník DSTAR.cz

Chtěli bychom Vás, které zajímá D-Star technologie a její případný rozvoj v CZ, poprosit o vyplnění krátkého, stručného dotazníku. Na začátku chceme zmapovat potenciální základnu uživatelů a případnou vybavenost pro pro provoz v D-Star. V dotazníku je samozřejmě i místo pro případné poznámky.

Předem děkujeme za Váš čas.

Pro otevření dotazníku, klikněte prosím ZDE!

Děkujeme

Za DSTAR.cz OK4PS a OK2BKR

USB sériový adaptér

Tak dlouho jsem to odkládal, až jsem koupil USB sériový adaptér. Volba padla na značku Delock. Za 300 Kč v Alfa Computer v Brně, no nekup to. K tomu null modem kabel za čtyřicet a programování OT2m a ADS-WS1 via USB šlape jak hodinky. Dokonce mě překvapilo, že většina těchto adaptérů vyžadovala restart koncového zařízení, aby se rozběhla komunikace, u tohoto převodníku mi to šlape přímo.
neděle 3. října 2010

Screenshoty aplikací APRSdroid a EchoLink for Android

Našel jsem chvilku a rozpohyboval jsem možnost realizovat screenshoty na mobilním OS Android. Takže jsem pořídil otisky obrazovek aplikací APRSdroid a EchoLink Android. Obě aplikace jsou každopádně veliký přínos pro tuto platformu, APRSdroid na které se neustále pracuje a EchoLink Android skvěle použitelný i na EDGE. 

APRSdroid a kombinace prvního českého APRS serveru, T2CZECH, funguje výborně a data z APRS spolehlivě doputují až do samotně aplikace, kde je jako jednotlivé pakety zobrazí.


Více obrazovek v nové fotogalerii ScreenShot!


 APRSdroid 

EchoLink for Android