pondělí 26. dubna 2010

Air Traffic Live - AKTUALIZACE

Po nedávném incidentu zapříčiněném sopečným prachem v atmosféře, který ochromil leteckou dopravu jsem dostal výborný typ na web s možností sledování aktuální letecké situace. Celkem se na tom často zasekávám a sleduji, co mi lítá nad hlavou. Doporučuji navštívit web FlightRadar24.com. Nicméně poměrně často se stává, že server na kterém to běží už nezvládá nápor uživatelů, což způsobuje nedostupnost dat a pomalé odezvy. Každopádně doporučuji navštívit.

Doplněno: Další typ je od Romana OK1BF, RadarVirtuel.com. Subjektivně můžu říct, že server na kterém aplikace běží se chová lépe, než první typ. Dostupnost služby je mnohem vyšší a celkově svižnější práce je znát.

McDonnell Douglas MD-11, 1015 km/h!

Nově spuštěno OK2ZO-1

Gratulace Liborovi ke spuštění nového APRS digipeateru a iGate OK2ZO-1 v lokalitě Brno - Vinohrady. Když se dívám na pozice paketů zachycených OK2ZO-1, tak jedním slovem, PARÁDA! Ta Praha a rakouský Spital am Semmering nemá chybu. No a grafy mluví úplně za vše. Dobrá práce Libore!


Kawasaki KLV 1000

Trochu z jiného soudku. Posledních 14 dnů se to točilo kolem pořízení si znovu jednostopou srdcovou záležitost. Tak nějak s bráchou v pravidelných intervalech koupíme motorku, prodáme motorku a tentokrát brácha opět nakoupil po nedávném prodeji. Já nic, já si pořídil rodinu, což je taky občas adrenalin. No a protože člověka už přešla chuť hrbit se za plexi, kde ručička otáčkoměru atakuje červené pole, kolenní slidery a pneu mizí na brněnském okruhu, tak už předchozí motorka byla směřována na cestování, Yamaha FZS 600 Fazer a ta nová to naplňuje zcela. Kawasaki KLV 1000. Brácha cestuje, ja akorát kolem komína. Ale musím říct, že tento dvou válec mě opravdu nadchnul. Pohodlné, pohodové točení kilometrů. Výborná ovladatelnost a dostatek výkonu. Není špatné po dlouhé odmlce zase nasednout a vyrazit, jenom do těch hader na motorku už se jaksi nevlezu.

Fotogalerie na Picase!

Kawasaki KLV 1000

Trocha historie, já, Ducati 748, AMD Brno