pátek 6. března 2009

FM versus D-STAR

Začal jsem se tak trochu zajímat o technologii D-STAR a tak nějak prozatím sosám informace ze všech možných stran. To abych bych v obraze a snaha držet krok s aktuálním děním. Prozatím k tomu nemám žádný vyhraněný názor, ale musím říct, že se mi to libí a mohl by to být zajímavý krok někam dál v rámci HAM komunikace. Ikdyž konkrétně pro CZ mentalitu to vidím celkem pesimisticky. Nebo také možná krok do zatracení a úpadku jedné z technologií. Brzo hodnotit, takže to beru tak, že se ujme a rozjede! Každopádně osobně můžu potvrdit, že se tady na střední Moravě něco chystá! Za mě palec nahoru a podpora! Na You Tube spousty videí k tomuto tématu. Za mě jedno vybrané, které mě zaujalo. porovnání FM versus D-STAR v reálném provozu, pěkně to litá ty jedničky a nuly.


OK0Z z Kubánkova mimo provoz

Od včerejšího dne mám info z více stran, že OK0Z je z Kubánkova nedostupné. Potvrzuji i z mé strany. Prozatím nemám žádné ověřené, relevantní zprávy jestli ho již Petr OK2ULQ stáhnul dolů nebo nastala jiná nenadálá událost. Jakmile budu vědět víc, dám vědět. Případně poprosím přímo Petra nebo Milana o zprávu k aktuální situaci. Díky moc.

TX a RX GM950 a ZETRON O.K.

Obě nové Motoroly GM950 a kontrolér ZETRON 48B fungují jako jeden celek výborně. Za asistence Broňka OK2JIB u Marka OK2SJF ve sklepní dílenském centru se vše rozpohybovalo. Funkční převaděč verze 0.1.2 jsem převezl do KM a vyčkáváme na možnost vyzvednutí převaděče verze 0.1.1, aby se naroubovaly ostatní komponenty. Pak hurá doprogramovat veškeré drobnosti na kontroléru, krátce, podruhé v KM nechat zahořet a vyčkat dne D.