pátek 22. března 2013

OK0DAB - DMR MotoTRBO Brno


Postupně se nám podařilo upgradovat MotoTRBO RPTR v Brně až do stavu, kdy je schopný korektního provozu v HAM, zejména pak FW ver. R02.20.02.


:: OK0DAB (DMR MotoTRBO)
:: 439.450 MHz, -7.6 MHz
:: QTH Brno - Královo Pole
:: ANT 1x dipól
:: aktuálně *SK1 pro **TS1 a **TS2
:: ***CC1

*) skupina
**) Time Slot
***) Color Code

Kmitočet je nyní sdílený s D-STAR RPTR OK0BRQ (Brno - Kohoutovice), v případě, že dojde k nárůstu provozu, zajistíme osamostatnění na vlastní duplexní pár, tak aby nedocházelo k dlouhodobému možnému ovlivňování obou technologií v rámci Brna. To stejné pokud dojde na IP propojení s dalším MotoTRBO převaděčem, které se teoreticky rýsuje a snad i dopadne. Případně propojení do globální DMR-MARC sítě. Pak by se lokální provoz realizoval na TS2 a síťový na TS1. Stejně tak by byly upraveny skupiny dle DMR-MARC a to i v případě pouhého propojení v rámci CZ.  

Jelikož se jedná o zařízení pro profi svět, kde místo značek jsou použita ID, je tedy nutná registrace uživatelů. Registrace globální, tak aby bylo možné s přiděleným ID využívat jak v tento moment OK0DAB, tak celosvětovou sít The DMR-MARC Worldwide Network.

ID si tedy můžete nechat přidělit správcem regionu na adrese:

Veřejná databáze přidělených ID vs call je k dispozici zde:

Na základě této databáze budou ID povolena pro provoz na OK0DAB. Po provedené registraci na DMR-MARC stačí dát vědět na registrace@dstar.cz, ID bude ověřeno na DMR-MARC a zaneseno do povoleného rozsahu ID na RPTR a potvrzeno uživateli zpět na emailovou adresu.

Provoz OK0DAB je logovaný.

OK0DAB MotoTRBO Brno - Královo Pole

úterý 19. března 2013

Ukončení provozu nódu OK0Z-R 419107

K dnešnímu dni, tj. 19. 3. 2013 ukončujeme provoz EchoLink nódu OK0Z-R 419107. Převaděč samozřejmě funguje i nadále, pouze nebude dostupný EchoLink.

neděle 17. března 2013

Digitální peklo ve Francii roztálo

We have received confirmation of new regulation rules for ham in France.

All digital modes and experimentations are now possible !

D-STAR, P25, Mototrbo, IDAS, TEtra ... Wifi, 4G, WImax, etc ...

This is a great news and a long work for our organization.

Yahou !!!

Pierre - F1SHS:
President of DR@F- digital Radioamateur France

http://draf.asso.fr