pondělí 27. dubna 2009

Převaděč OK0... pro Severní Moravu je připravený

Aby se stále něco dělo, tak úplně první převaděč OK0Z postavený na platformě Motorola, kontrolér NHRC a osvědčený pardubický UHF duplexer je znovu zkompletovaný a může být nasazený do provozu. Dohodnuli jsme se s Danem OK2II, že to vezme pod svá křídla a s podporou severomoravské komunity radioamatérů najdou pro převaděč místo a využití. Je škoda, aby jen tak ležel, když je to kompletní, kvalitní sestava, schopna okamžitě plnit svůj účel. Držím Danovi palce a oceňuji jeho zápal pro věc a manažersko-logistické schopnosti. Samozřejmě s naší plnou podporou v rámci realizace. Těšíme se na nový OK0... převaděč!

2 komentáře:

 1. Pokud by byl zajem lze vyuzit Kubankov. OK2II se jiz dotazoval ale vysledek netusim.Tak uvidime
  73Petr OK2ULQ

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Petre,

  tak to by bylo vyborne. Danovi zavolam reknu mu to. Kazdopadne na Kubankove to chodilo excelentne. Pokud budes souhlasit, predal bych Danovi na Tebe kontakt pro pripadnou operativnejsi domluvu.

  Jednalo by se o stejne reseni jako pri testovani? Tj. APRS a prevadec vyuzivajici jeden anteni system? Pokud ano a padla by dohoda, musel by se zajistit jeste diplexer, stejny jako je na Kelcaku. Jinak prevadec je kompletne pripraveny, pouze staci udelat koordinaci kmitoctu, nechat pridelit znacku a muze to jit do provozu.

  Pavel

  OdpovědětVymazat