neděle 19. července 2009

Konvenční převaděč Kubánkov OK0DSK

Je čas sumarizovat situaci kolem nově vznikajícího konvenčního RADIOAMATÉRSKÉHO převaděče OK0DSK! To se ale nejprve trochu vrátím nazpět, jak to všechno vzniklo.

Není to tak dávno, co jsme měli na Kubánkově pro testování umístění převaděč OK0Z, než byl na finálno umístění na Kelčkém Javorníku v Hostýnských vrších. Ohlasy na převaděč z kóty Kubánkov byly více než kladné a to zcela bez ohledu na situaci kolem OK0D a OK0BDL. Sám jsem navrhnul Danovi OK2II, možnost předat za MINIMÁLNÍ náklady kompletní převaděč určený pro instalaci v rámci Severní Moravy. Jelikož v jeden moment jsme měli k dispozici celkem 3 ks funkčních převaděčů, tak proč je syslit a dělat lakomce, když může sloužit stejné skupině lidí! Cena 6.000 Kč za funkční komplet (2x Motorola, NHRC kontrolér, duplexer, zdroj a propojovací kabeláž) je více než lukrativní, nemyslíte? 6000 / 15 = 400 Kč, na Severní Moravě není 15 radioamaterů?

Dana OKII považuji za naprosto zapáleného radioamatéra, který rozvoj radioamatérských aktivit podporuje s neuvěřitelným nasazením. Dan je hnací motor a nevidím jediný důvod, proč by si díky tomu, že si to vzal na triko, měl nyní tvrdě nabít s prominutím držku.

Nerozumím tomu, prostě nerozumím. Dan Vás na Severní Moravě oslovil, dostal kladné ohlasy, přislíbenou finanční podporu a je to kde? Zůstalo vážení, jen u prázdných keců, slibů a nulové podpory z Vaší strany. Hmm, to jste se tedy předvedli. Vyjímkou jsou Ti, kteří v tom Dana nenechali a finančně, technicky projekt podpořili, každopádně Vám tímto děkuji, alespoň za ty 2.500 Kč. Je rok 2009, absolutní kapitalismus, prázdné řeči a něco zadarmo jsou dnes minulostí. Spíše mě ale zaráží to, že jednou Danovi vyjádříte podporu a až ji Dan reálně potřebuje, tak se obracíte zády. Spekulace, že už není třeba, na co, zbytečně, atd., jsou opravdu ubohé. Jen se vžijte do role Dana! Dělá tu nejšpinavější práci, kolem všeho běhá, zařizuje, vyjednává a tak se mu odměníte? No hezky pěkně, opravdu vypovídající. Jsem hluboce zklamaný nad tímto přístupem a Dan zcela jistě také. A o to víc, že všichni co slíbili, tak pro to vlastně nemuseli hnout ani prstem, nikdo po Vás nechtěl žádné aktivity, prostě nic, stačilo jen přispět. Komické. A to, že převaděč ještě není spuštěný, tak není třeba nijak vysvětlovat, kdo z Vás, někdy stejný nebo podobný projekt dělal, tak chápe co to všechno obnáší. Mudrovat od stolu to by šlo, ale přidat se to ne, to už obnáší nějaké aktivity a Český člověk je přeci příliš pohodlný něco dělat. Jo, ale jak se z něčeho vyvlíknout, tak to nám jde dobře. Sám se s tím setkávám dnes a denně, prakticky všude. Tímto přístupem jsou Češi vyhlášení v celé Evropě. A nějak se to nelepší, nevím co by se muselo stát, aby CZ mentalita otočila. Ale to jsem odbočil, jen postesknutí si.

Vážení, mrzí mě přístup radioamatérské komunity k nabízeným aktivitám. Těch, co mají ten správný přístup je opravdu jen hrstka a nesmírně si jich vážím. A nemusí to být jen o znalosti techniky, ale stačí jen přístup k věci.

Samozřejmě, že nikomu tímto nechci promlouvat do svědomí, ale zamyslete se prosím a ukažte Danovi, mě a těm co mají ten správný přístup, že to umíte také! Děláme to pro sebe a děláme to pro vzestup, ne pro pád fenoménu HAM. Děkuji Vám všem co změníte názor a prostřednictvím Dana projekt OK0DSK podpoříte.

Tímto děkuji Danovi OK2II za to, že si vzal břemeno projektu OK0DSK na sebe a dále stejně velký dík patří Petrovi OK2ULQ, který si vzal na starosti technickou část a hlavně poskytnul luxusní kótu Kubánkov!

A dále děkuji přispěvovatelům: OK2VUH Josef Suchá, OK2II Dan Havířov, OK7JAN Hozna Havířov, OK2SIN Jarda Havířov a OK2BB Štěpán Soběšky. Díky moc!

1 komentář:

 1. Ahoj,
  Moc pěkně napsané. Jelikož se nyní snažíme znovuzprovoznit OK0M a radioklub původně provozující zmíněný převaděč prý rozhodl, že duplexer (který jim mimochodem nepatří, neb byl zakoupen v osmdesátých letech z prostředků ČRK)na novou instalaci neposkytne. Samozřejmě na nic nemají doklady. Ten pán který má nyní 2m duplexer přivlastněn (asi na chlazení lahvového, co já vím)se také oháněl slavným koncem socialismu a společného vlastnictví. Mohu doložit maily. Minulé vedení ČRK od toho diplomaticky dalo ruce pryč. Navíc jsem jimi byl nepřímo od záměru reinkarnovat OK0M odrazován. Já tomu ovšem říkám krádež. Tak jako se podobný čin od doby prvních lidí nazývá. Naštěstí je zajištěna dvojice kót a ukradeného kusu nebude třeba. Tak jen pro dokreslení situace v Čechách. Naštěstí nejsou všichni radioamatéři stejní sobci, jako ten jeden ze zmíněného radioklubu. Licence jsou na cestě a snad se dílo podaří. Tady na jihu převaděče byly, ale postupně se vypínaly, tak mimo obnovy OK0AC(C), OK0M(M) (oba 2m), OK0BNJ (70 cm)vyjdou další akce, APRS atp. Hlavně se nenechat otrávit blby :)
  Zdraví
  Petr
  OK4PZ

  OdpovědětVymazat